Bergen Skogsmaraton 2025 – Begrenset antall plasser igjen

Postet av BFG Bergen Løpeklubb den 25. Jun 2025

Bergen Skogsmaraton arrangeres for 14. gang i naturskjønne Hordneskogen, en liten kjøretur fra Bergen sentrum. Dette er et årlig løp som har blitt en tradisjon for mange, og arrangeres av Maratonkarusellen i samarbeid med BFG Bergen Løpeklubb. Dato for arrangementet er lørdag 16. August 2025.

Løypetraseen som ble introdusert i 2024 – da løpet sist ble arrangert – videreføres også i årets utgave. Den slynger seg gjennom vakker og variert skog, og gir deltakerne en unik løpsopplevelse i naturen.

Årets løp har et begrenset antall plasser grunnet kapasitet i løypen. Halvmaraton er allerede i ferd med å bli fulltegnet, og totalt er det nå kun rundt 200 plasser igjen fordelt på alle distanser.

Bergen Skogsmaraton er også det eneste løpet i Maratonkarusellen der 10 kilometer står på programmet – i tillegg til hel- og halvmaraton. Dermed er dette en sjelden mulighet for både erfarne og ferske løpere til å oppleve skogsløping i sitt beste format.

Ønsker du å være med, bør du sikre deg plass snarest. Påmelding og mer informasjon finner du på Maratonkarusellen sine nettsider.

Klikk her for å lese mer om løpet eller booke din påmelding.

Under finner du noen bilder av spreke medlemmer fra BFG Bergen Løpeklubb som deltok i denne traséen i 2024. Foto: Maratonkarusellen.





Sterk innsats fra BFG Bergen Løpeklubb i Bergen Fjellmaraton!

Postet av BFG Bergen Løpeklubb den 13. Jun 2025

Årets Bergen Fjellmaraton ble arrangert i klassisk vestlandsvær – men det stoppet ikke de spreke løperne fra BFG Bergen Løpeklubb! Hele 16 deltakere stilte til start og leverte sterke prestasjoner i både konkurranse- og turklassen.

Anders Kjærevik imponerte stort og løp inn til 1. plass i klasse M35-39 med tiden 1.38.43!
Iga Kopiec tok en flott 3. plass i klasse K23-34 med tiden 2.06.12.

Deltakerne rapporterer om en opplevelsesrik og motiverende dag i fjellet:

"Det var gjørmete, men ellers fine løpeforhold. Utrolig mye folk i løypa og god stemning. Løp alene fra Ulriken til mål. Kroppen føles bra, og jeg er spent på resten av sesongen. Heldigvis fikk jeg opplett hele løpet for min del."
Anders Kjærevik

"Første gang jeg løp halvmaraton i fjellet – og jeg ante ikke hva jeg skulle forvente. Jeg hadde kjent på litt vondter her og der, så bestemte meg for å ha som mål å gjennomføre og komme meg helskinnet gjennom. Nydelig natur, og solen kikket også frem etter hvert. Fullførte på 3 timer og 15 min. Nå har jeg et utgangspunkt jeg kan jobbe med til neste gang. Å løpe langt i terrenget var gøy og ga mersmak! Gleder meg til neste år!"
Kari Margrethe Erstad

Foto tatt av: Kari Magrethe Erstad

Her er alle som representerte klubben:

Herrer – konkurranseklasse:

  • Anders Kjærevik (M35-39) – 1.38.43 – 1. plass

  • Ronny Børsheim (M40-44) – 1.48.42

  • Jens Dybvik (M35-39) – 1.54.08

  • Håvard Berland (M45-49) – 2.00.50

  • Andre Aasen (M23-34) – 2.03.38

  • Henrik Løseth Jansen (M40-44) – 2.05.37

  • Jan Tore Tellefsen (M40-44) – 2.10.30

  • Karl Henrik Heimstad (M23-34) – 2.11.06

  • Torbjørn Midtun (M35-39) – 2.23.17

  • Christer Wollertsen (M40-44) – 2.49.24

Herrer – turklasse:

  • Rolf Hodne (M40-44) – 2.35.31

  • Lars Johan Ulveseth (M50-54) – 3.12.43

Kvinner – konkurranseklasse:

  • Iga Kopiec (K23-34) – 2.06.12 – 3. plass

  • Vanja Seim Flatberg (K23-34) – 2.10.21

Kvinner – turklasse:

  • Ingrid Andersen (K20-22) – 2.39.27

  • Kari Margrethe Erstad (K40-44) – 3.15.54

Gratulerer til alle deltakere for fantastisk innsats og flott representasjon av klubben i fjellet!

Foto av topp 3 vinnere: Dag Arne Myking @kondis.no

Foto av topp 3 vinnere: Dag Arne Myking @kondis.no

Foto tatt av: Kari Magrethe Erstad

Foto tatt av: Kari Magrethe Erstad